Bylinky

 Myšlenka na pěstování bylinek nás napadla už minulý rok. Bohužel jsme promarnili tu nejlepší dobu pro vysázení (pro ty z vás, kdo ještě nezačali s pěstováním, počkejte si na konec února), ale zjistili jsme, že to našem bylinkám neubírá na kráse a dokonce pořád rostou, i když šnečím tempem, ale rostou!

bylinky

Pokusili jsme se zasadit následující bylinky: tymián, pažitka, kudrnka, oregano, bazalka. Protože jsme si zapomněli označit štítkem názvy bylinek, nepovím vám název té šesté. Rostlinky nám ještě nevyrostly do požadované velikosti, abychom rozpoznali, o kterou se jedná. Proto se poučte z našich chyb a před pěstováním nakupte nanuky pro celou rodinu, dřívka schovejte, označte názvem bylinek a zapíchněte do květináčů. Doporučujeme především laikům, ale i odborníkům. Názvy se tak rychle zapomínají, věřte. :)

 Semínka jsme se rozhodli nakoupit v běžných potravinových řetězcích, abychom otestovali jejich kvalitu. Očekávali jsme, že nám vůbec nevyklíčí. Pro pěstování je totiž nutné, aby semena byla čerstvá, ne rok nebo dva uskladněná v regálu. Nicméně nás semena překvapila, protože vyklíčila a my si tak naplno užíváme bylinkové parády za tak málo korun! 

Moc šancí jsme bylinkám nedávali, protože některé jsou určené pro pěstování ve skleníku. Přesto jsme se to rozhodli zkusit a umístili jsme bylinky na okno, kde je dostatek světla a sem tam zachytí i nějaký ten sluneční paprsek. Výsledek je více než senzační, vyklíčili všechny bylinky.

Počítejte s tím, že bylinky vyrostou tak za 3 až 4 měsíce. Možná, že kdybychom je zasadili v únoru do skleníku, rostly by rychleji. Pokud nevlastníte domek se zahradou, nezoufejte. Pro ty z vás nabízí společnost Ikea zajímavý bytový doplněk. Domací skleník! Za tu cenu si ho opravdu může dovolit každý. Podívat se na něj můžete zde.

Pokud plánujete bylinky i konzumovat, pořiďte si raději velké zavlažovací truhlíky - nebo ještě lépe - zasaďte si je na zahrádce pěkně v řádcích, ať jich máte tolik, že vám nebude líto je trhat a používat pro vaření. My jsme zvolili květináče o průměru cca 20 cm a je nám líto je sníst, proto si je ponecháme jen jako dekoraci.  

bazalka

bylinka

bylinky

Pozn. Na fotkách jsou bylinky staré cca 1,5 měsíce. Kdyby vás zaujaly květináče, seženete je v Levných Knihách, kde mají mimochodem nádherné doplňky do bytu a všechno za pár korun. Vřele doporučuji všem navštívit tento obchod. 

Tak co, zkusíte to taky? 

 

 

 

Navštivte také

Doména rosewood.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 10295 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména rosewood.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář